Krav Maga Pro

Krav Maga; bir dövüş sporu değildir, Hayatta Kalma sistemidir.
Hiç bir kuralın yada yasağın olmadığı sokak ortamı için geliştirilmiş az kuvvet ile çok zarar veren en etkili teknikleri içerir.

 

EĞİTİM :
Sistemin içinde; Boks,Kick Boks,Muay Thai, Judo, Ju jitsu, BJJ, Aikido Karate, Taekwando teknikleri ve bunların yanı sıra pek tanınmayan fakat etkili savunma teknikleri bulunmaktadır. Krav Maga, kişinin doğal reflekslerini eğitmeye ve geliştirmeye yöneliktir. Buna bağlı olarak öğrenci, farklı fiziksel tehdit durumlarında uygulayabileceği basit fakat etkili tekniklerden oluşan bir savunma yeteneğine sahip olur. Bunların bazıları; boyun kitleme, boğma ayı sarılışı, giysiden yakalama ve el tutuşları (kavrama)dır. Krav Maga Kişi, bir saldırıyı bertaraf etmek için kullanır. Bunun yanı sıra, yeni başlayanlar için doğru düşüş ve yuvarlanma bilgileri de öğretilir.bu seviyede, silahlı hasıma karşı uygulanabilecek teknikler öğretilir. Bu silahların arasında; sopa, bıçak, tabanca ve tüfek bulunur. En çok uzmanlaştırıldıkları silahlar, sopa ve bıçaktır. fazla kişiye karşı savunma, silahla tehdit altında kalma durumlarında yapılması ve uygulanması  yapılmaktadır.Krav Maga eğitiminde, en önemli unsurlar şöyle sıralanabilir: Ağırlık dengesi, hız, güç, dayanıklılık, hazırlıklı olma ve koordinasyon.

EĞİTİM SIRASINDA KULLANILAN GİYSİ VE EKİPMANLAR :
İlk seviyelerde, öğrencinin giymek için ihtiyacı olanlar, yalnızca bol bir pantolon, yumuşak ve hafif bir ayakkabı ve tişörttür. Tişörtün rengi tercihen siyah veya da beyazdır.

Genelde kullanılan ekipmanlar; haya koruyucu, ağız koruyucu ve bir çift boks veya da mma eldiveni sayılabilir.

Krav Maga’da, geleneksel Savunma Sanatlarında olduğu gibi kuşak sistemi veya da LEVEL sistemi vardır. Beyaz, sarı, turuncu, yeşil, mavi, kahverengi ,siyah yada Level 1-2-3-4-5 sıralaması takip edilir. Tüm sertifikalar tarafımızdan verilmektedir.
Krav Maga, yüzyılımızın -içeriği bakımından- önemli Savunma Sanatları’ndan biridir.